STESZEW.ORG

Portal informacyjny Gminy Stęszew

Trzy osoby zostały ranne około godz. 9 w wypadku pod Poznaniem na krajowej drodze nr 5. Przed Rosnówkiem samochód osobowy zderzył się z tirem.

Według relacji świadków samochód osobowy zahaczył o naczepę jadącego z naprzeciwka ciągnika siodłowego, wskutek czego doszło do wypadku. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały trzy osoby jadące Oplem, w tym jedna bardzo poważnie. Kierowcy ciężarówki nic się nie stało. Do czasu przyjazdu karetki pogotowia (ok 15 minut) pomocy udzielali strażacy oraz lekarz, który przypadkiem znalazł się na miejscu zdarzenia . Osoby poszkodowane, po wstępnym zaopatrzeniu na miejscu przez pogotowie, zostały przewiezione do szpitala. Niestety ranny mężczyzna zmarł w drodze do  szpitala.

Przybyła na miejsce straż pożarna musiała użyć sprzętu hydraulicznego do wycięcia fragmentów pojazdu, żeby wydobyć z niego poszkodowanego kierowcę. Ruchem w miejscu zdarzenia kierowali funkcjonariusze Straży Gminnej  w Komornikach oraz Policja, a o utrudnieniach w ruchu na drodze krajowej nr 5 powiadomiono mieszkańców gminy Komorniki za pomocą sytemu informacyjnego SI SMS.

Postępowanie w sprawie ustalenia przyczyn wypadku prowadzi poznańska drogówka. Utrudnienia w ruchu na trasie do Wrocławia trwały ponad dwie godziny.

Categories: Aktualności

Comments are closed.

<- - Piwik>